Depilacja laserowa - portal wiedzy dotyczący zabiegów

laserowe usuwanie owłosieniaDepilacja laserowa jest uważana za najpopularniejszy zabieg kosmetyczny na świecie. W dużej ilości salonów kosmetycznych, można spotkać się z ofertą zabiegów usuwania owłosienia przeprowadzanych przy użyciu laserów lub lamp ksenonowych w urządzeniach IPL.

Pomimo dużego rozpowszechnienia usług depilacji laserowej, wiedza docierająca do szerszej grupy zainteresowanych, zarówno pacjentów jak i potencjalnych użytkowników jest wciąż niewielka. Niniejszy serwis internetowy powstał z myślą o potencjalnych klientach depilacji laserowej i znajdą oni tutaj niekomercyjne materiały na temat urządzeń, zabiegów, cen oraz przeciwwskazań.

Informacje pojawiające się na stronach internatowych gabinetów czy producentów sprzętu służą głównie reklamie urządzeń czy zabiegów. Jako przykład można tu podać praktyki informowania klientów, iż będzie poddany zabiegowi i laserowemu, gdy w rzeczywistości naświetlany jest lampą ksenonową w urządzeniu IPL.
Ile zabiegów depilacji laserowej jest niezbędne do trwałego usunięcia owłosienia?

ile zabiegów depilacji laserowejDepilacja laserowa jest skuteczną metodą trwałego usuwania owłosienia, ale podczas jednego zabiegu nie można usunąć wszystkich włosków. Dlaczego tak się dzieje i ile zabiegów zagwarantuje satysfakcjonujący efekt?

Depilacja laserowa w zwolnionym tempie

Laserowe usuwanie włosów uważane jest za najpopularniejszy zabieg kosmetyczny na świecie. W artykule Historia Depilacji laserowej oraz na stronie Mechanizm działania wyjaśniliśmy w jaki sposób dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego, a co za tym idzie, jak uzyskujemy trwałe usunięcie włosów. Na filmie załączonym poniżej można zobaczyć, w zwolnionym tempie, jak dokładnie wygląda proces depilacji laserowej.

Historia Depilacji Laserowej

budowa mieszka włosowego

Depilacja laserowa jest to proces usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy impulsów światła laserowego. Laser niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka włosowego. Eksperymenty z depilacją laserową były prowadzone około dwadzieścia lat, zanim urządzenia do depilacji stały się dostępne na rynku, w połowie lat 90 zeszłego stulecia.